Un Mos K Lumea

14 Responses to Un Mos K Lumea

  1. florin March 24, 2013 at 11:41 am #

    deci in primul rand ia in calcul un pc(notebook)”plin, adica:o gramada de aplicatii si jocuri,muzica si filme(nici chiar ca si al meu dar…eu,am 3sisteme de operare,win 7×64, xp x32,ubuntu x64,plus ca doar pe win7 am cam 400 de aplicatii si cam 200 de jocuri, plus 200 de filme si 8000 de meloidii, PLUS un hard portabil de 1TB),asadar:,
    (date in paralel nu o sa tragi pt ca clacheaza ram-ul sau procesorul,sau softul…..1 TB de mail nu te ajuta pt ca nu o sa ajungi niciodata la o conexiune echivalenta nici macar cu umilul usb 2.0,deci e mai bun un hdd….taste iluminate nu-ti trebuie pt ca stii unde sunt tastele (daca nu stii unde sunt, atunci cele de mai sus sunt ozn-uri pt tine)…bateria,ma cam indoiesc ca te tine 6 ore,poate pe gma,low res,low light,low sound,no processing,sau tu folosesti pc-ul in Standby?!(sau poate ai un procesor cu consum NUL..la ce frecventa?2,8Mhz?!)….etc,etc,etc….
    calculatorul acesta o fi bun….ESTE!!!dar review-ul acesta este prost si este facut de prosti pt prosti care isi cumpara lucruri pt valoarea financiara :D si care stau doar pe facebook :) ) ce ne intereseaza pe noi?! cpu,ram,gpu,usb,sunet,display,modemuri….adica ceva ce nu ai in review sau poate nu stii ce “e alea”(sunt) praleo?!

  2. Revo February 17, 2013 at 1:55 am #

    Puteai să-i spui şi Mihaela Ţiganu :D Mi-a plăcut faza cu virgulă mobila :) )

  3. FELICIA February 17, 2013 at 12:07 am #

    Rar imi exprim parerile in comentarii, dar acum nu ma pot abtine! Te-ai autodepasit!

    • Bogdan Mihalascu February 17, 2013 at 12:16 am #

      Wow!! M-ai rasfatat, Felicia :) Ma bucur foarte mult ca ti-a zambit acest text si ca mi-ai impartasit zambetul tau, astfel de ganduri fac sa merite munca depusa.

  4. Alina February 16, 2013 at 11:38 am #

    Articolul tau este WOW, amuzant si captivant :)
    Cred ca vei fi pe locul 1 saptama aceasta.
    Multa bafta!

    • Bogdan Mihalascu February 16, 2013 at 12:53 pm #

      Multumesc Alina, BAFTA si tie! Nu stiu pe ce loc voi fi, depinde si de jurati, si de Asus. Poate va fi un clasament mai putin frustrant pentru munca mea de data aceasta.

  5. Alina February 16, 2013 at 11:37 am #

    Articolul tau este WOW, amuzant si captivant :)
    cred ca vei fi pe locul 1 pe saptamana aceasta :)
    Multa bafta!

  6. Cristian B February 16, 2013 at 10:59 am #

    Foarte inteligenta si amuzanta abordarea! Chiar mi-a placut.

    P.S. Mult succes!

    • Bogdan Mihalascu February 16, 2013 at 11:41 am #

      Multumesc, Cristi! Ma bucur ca ti-a placut, de altfel si eu il recitesc din cand in cand dupa publicare si nu-i gasesc niciun defect :) )

      Chiar mi-am propus sa reusesc un unghi de abordare in care sa unesc si mai bine decat pana acum partea tehnica cu cea creativa si fun. Sper ca juratii si organizatorii sa imi aprecieze acest efort…

  7. Despre Filme February 16, 2013 at 1:20 am #

    GENIAL! Super articol, ca de obicei. BAFTA la jurizare!

  8. Iulia Kelt February 16, 2013 at 12:12 am #

    Ai întârziat cu Moșul :D Noroc că ai copilul suficient de mic încât să nu vrea iar Crăciun! :D

  9. Soacra February 15, 2013 at 11:38 pm #

    Am ras cu lacrimi la unele pasaje :)

  10. Gabriel Ursan February 15, 2013 at 11:13 pm #

    Un stil amuzant si creativ care a fost pe gustul meu si de data asta. Succes!